ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7041364
*
nr 704 1364
Spegel
Sekelskifte 1900, höjd: 72
Utrop:
700 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
onsdag 27 juli 2011
kl 12:50:29
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12
*
Spegel
nr 704 1364
Spegel
Sekelskifte 1900, höjd: 72
| Utrop: | 700 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.600 kr |
| Sista tid för bud online: |
onsdag 27 juli 2011 |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12



